Przygotowałam dla was moją osobistą listę TOP 10. Nie było łatwo, bo uwielbiam wielu ilustratorów, ale jakiegoś wyboru dokonać musiałam. Są to osoby, którymi się inspiruję lub podziwiam. Jeśli ktoś z Was widział moje rysunki, zapewne dostrzeże jaki wpływ na mój styl miało kilka osób z poniższej listy.Mam nadzieję, że znajdziecie tu trochę inspiracji w ten chłodny poniedziałek. 🙂

1. Fran Meneses aka Frannerd

Od kiedy się na nią natknęłam, zaczęłam rysować jak głupia. W moim stylu widać, że się nią mocno inspiruję. Przede wszystkim, zawdzięczam jej fakt, że wydałam pół majątku na markery Copic i Promarker i że w ogóle pomyślałam, że mogłabym spróbować coś malować akwarelami. Fran prowadzi swojego bloga oraz kanał na YT.

2. Emilia Dziubak

Polska ilustratorka dla dzieci, którą obserwuję już od dłuższego czasu. Zakochałam się w jej rysunkach, gdy kupiłam mojemu synowi książkę do nauki czytania: „Maja na tropie jaja”. Emilia jest z Poznania. Ma na koncie ogromną ilość nagród, ale jest osoba skromną i baaardzo sympatyczną. Miałam ogromną przyjemność spotkać ją ostatnio na warsztatach dla dzieci, które prowadziła na warszawskim Ursynowie. 🙂

3. Zoe Sees

Zoe tworzy absolutnie przeboskie i śmieszne komiksy. Rysowane są chaotyczną kreską i są pełne wyrazu i ekspresji. Zawodowo jest… prawniczką, ale w każdym wolnym czasie skrobie coś w swoim szkicowniku, albo maluje akwarelami. Niedawno zaczęła umieszczać speedpainty na youtubie, także me serce się raduje.

4. Zoe Ingram

Pozostańmy przy tym imieniu, najwidoczniej przeznaczonym dla super talentów. 😉 Ta australijska ilustratorka tworzy przepiękne wzory w bardzo dziecięcym, naiwnym stylu i w każdym możliwym kolorze. Podobnie jak ja, rysowała sobie do szuflady robiąc coś całkiem innego aż pewnego dnia zaczęła to robić zawodowo.

5. Yoyo the Ricecorpse

Wiele o niej nie wiadomo, bo raczej nie pisze nic na swój temat. Mieszka w Londynie i rysuje niesamowicie słodkie stworki i króliczki w stylu manga, do tego często je animuje! Od jakiegoś czasu jest na Instagramie i jej konto dosłownie wypchało się followersami. Obserwuję ją od czasów, gdy wrzucała prace tylko na Behance i fajnie widzieć, że jej praca i słodki styl zostały docenione przez tyle osób.

6. Risa Rodil

Młodziutka dziewczyna, która opanowała sztukę typografii w stopniu mistrzowskim. Jej plakaty z inspirującymi i znanymi cytatami oraz ilustracje są żywe, wesołe i cieszą każde oko. Jak dla mnie jeden z niedoścignionych wzorów w pracy z grafiką wektorową. Marzy mi się jeden z jej plakatów na ścianie.

7. Norbert Rybarczyk

Wpadłam na jegomościa kiedyś na Instagramie i się zakochałam w tej niepowtarzalnej, szybkiej kresce i trochę dziwacznych postaciach. Tak bardzo, że staram się go wspierać na Patreonie. 🙂 Norbert stworzył niedawno świetny komiks „Wpatrzeni we wzgórza”. Fantastycznie rysuje brush pen’ami i tuszem. Mogę sobie pomarzyć o takich umiejętnościach. 😉 Bardzo polecam!

8. Iraville

Pochodząca z Berlina ilustratorka, która chyba urodziła się z pędzlem w dłoni. Jej prace są tak piękne, że aż trudno uwierzyć, że nie zostały zrobione w Photoshopie. Wyczekuję na kolejne speedpainty, które wrzuca na swój kanał na Youtubie i za każdym razem, gdy coś obejrzę, rzucam się do malowania, bo tak mnie to napełnia weną twórczą.

9. Valentin Boogaerts

Znany jako Tino Copic, francuski mistrz markerów i game designer. Nie ma nikogo kto by mu dorównał. Sama marka Copic zainteresowała się jego pracami i przeprowadziła z nim wywiad. Kiedy patrzę na jego rysunki, mam wrażenie, że ktoś wyciągnął je z jakiejś gry w HD. O tym nie można czytać, to trzeba zobaczyć!

10. Elioliart

Niezwykle utalentowane bliźniaczki – Elena i Oliwia, które ledwo co osiągnęły pełnoletniość, a dorobek mają wręcz nieprawdopodobny. Kocham ich styl, grę świateł, kolorów i magię wypływającą z każdej ilustracji, która wychodzi spod ich rąk. Nie można się nie zakochać.

11. Bonus poniedziałkowy dla kobitek

Tak… tego też stalkuję i nie ma to nic wspólnego ze sztuką. No chociaż może i ma. 😉 Popatrzcie sobie na jego foty na instagramie, tylko nie zapomnijcie pracować! 😀

Darz bór!